Jak si užít úspěch v podnikání


Ať je člověk úspěšný hodně nebo méně, tak je třeba si umět tak zvaně „vybrat zisk“. Po úspěšném finančním roce, kdy nám naši účetní s úsměvem na tváři oznámí výši vytvořeného zisku před zdaněním je čas na úvahy co s tím.

Jednou ze základních věcí úspěchu a s ním spojeného bohatství je, že usnadňuje život. Vše je najednou o něco snazší, lidé se k nám začínají lépe chovat a nám se může zdát, že zvládáme všechno na světě. Zde spočívá první nebezpečí. Lidé svůj postoj nezměnili vůči nám osobně, ale kvůli tomu, že mají na paměti, jakou ekonomickou hodnotu reprezentujeme.

Druhé nebezpečí přichází ze strany lidských vztahů. Může se nám zdát, že máme více kamarádů než dřív, že pro opačné pohlaví se stáváme atraktivnější než dřív. Není to tak úplně pravda, protože se jedná o další klam. Lidé nás začínají obklopovat, protože jim imponuje náš vliv a buď z něj mají obavy, anebo se na něm snaží participovat.

Doporučení je snadné. Snažme se stále zůstat nohama na zemi a věřme i nadále základním principům života. Mezi ně patří to, že peníze jsou jen protihodnotou, kterou jsme získali za vydanou mentální energii. Věřme i nadále, že peníze stále mají svou hodnotu a není třeba s nimi okázale mrhat. A luxus je luxusem jen tehdy když se koná občasně. Je krásné spát v pětihvězdičkových hotelích a jíst velmi dobrá jídla. Čas od času je velmi osvěžující. Není třeba toto provozovat každý den, protože tím by se luxus stal všedností a zdevalvoval by v našich očích.

Život je krásný. Je báječné si jej umět vychutnat a těšit se z jeho krás. Je třeba si vážit možností, které máme a nezneužívat je. Lidé okolo nás by nás měli oceňovat kvůli našim názorům, kvůli tomu, co známe, ale ne podle toho kolik majetku se nám podařilo nashromáždit.

Jedno arabské přísloví říká, že smrt je černý velbloud, který leží u dveří a na němž jednoho dne odjedeme.  Je to vyjádření konečnosti času, který máme k dispozici. 

Snažme se svůj čas využít k tomu, abychom měli ze života více radosti a nedělejme už co nechceme.

Komentáře

Oblíbené příspěvky